Udany debiut Mielna na targach Free Time Festiwal

Free Time Festiwal po raz piąty przyciągnął tłumy gości do Miasta Neptuna. Ta nowa formuła Turystycznych Targów Gdańskich z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jednak w tym roku był on wyjątkowy, gdyż zadebiutowała na nim Gmina Mielno reprezentowana przez Lokalną Organizację Turystyczną.

Wstęp na Free Time Festiwal jest darmowy, ale to nie jedyny magnes przyciągający tłumy odwiedzających. Podstawowym atutem jest bogactwo programu i atrakcji. Organizatorzy stawiają na różnorodność i tym wygrywają. Piąte urodziny Free Time Festiwal świętowano z rozmachem. Na zewnątrz Amber Expo można było spotkać uczestników Bike Festiwalu, gdzie miłośnicy jednośladów nie tylko prezentowali swoje “maszyny”, ale przede wszystkim opowiadali o swojej pasji. Odbywał się tam również konkurs grillowania oraz zlot food trucków. W hali na 15.000 metrów kwadratowych powierzchni – imponująca lista atrakcji przygotowanych przez wystawców 10 stref klimatycznych Festiwalu. Odwiedzający mogli skosztować regionalnych potraw, przetestować sprzęt turystyczny, a także zapoznać się z lokalną kulturą. Była strefa Gdańska, Festiwal Podróżników, strefa Aktywnego Dzieciaka oraz prezentacje polskich regionów – od Bałtyku po Tatry.

Mielno podbija Gdańsk

“Ekowspólnota” Lokalna Organizacja Turystyczna w Mielnie wraz z przedstawicielami Miasta Koszalina i Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie reprezentowała Pomorze Zachodnie. Wiele osób kojarzy Mielno z czasów swojego dzieciństwa – mówi Pani Sylwia Mytnik Dyrektor Biura LOT. Zdjęcie z naszym “Jeleniem” było obowiązkowym elementem wycieczek i kolonijnych pozdrowień – wspominali wystawcy z Dolnego Śląska, czy Mazowsza. Obecnie Mielno to prężnie rozwijającą się gmina, która ma do zaoferowania wiele atrakcji, nie tylko w sezonie. Mielno jest przecież zimową stolicą morsowania, o czym można była porozmawiać z odwiedzającymi stoisko Pomorza Zachodniego. Free Time Festiwal to propozycje m.in. dla rowerzystów, co przekładało się na zainteresowanie naszym odcinkiem szlaku Velo Baltica w kontekście modernizacji szlaku i materiałów wydawniczych – podkreśla Dyrektor Biura. Pytania dotyczyły także miejsc i atrakcji dla rodzin z dziećmi.

Rozmach imprezy niewątpliwie zaskoczył naszych przedstawicieli. W ciągu dwóch dni rozdane zostały prawie wszystkie materiały o regionie. Mamy nadzieję, że dzięki temu w tym roku i w latach kolejnych do Mielna zawita jeszcze więcej turystów z sąsiedniego, nadmorskiego województwa.

Free Time Festiwal wychodzi do klienta, wyznacza trendy jak organizować targi turystyczne. Impreza adresowana jest do ludzi aktywnie i twórczo spędzających czas wolny, rodzin z dziećmi, osób poszukujących nietypowych i ciekawych atrakcji turystycznych, kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. Wystawcy zgodnie potwierdzają – tutaj warto być i już szykują się na przyszły rok. Gmina Mielno z pewnością ponownie zawita do Gdańska.

Zadanie finansowane ze środków Gminy Mielno http://www.mielno.pl/assets/mielno/media/files/d1edc71a-05c8-4bab-9b6b-d85540929843/mielno-nowe-logo.jpg