Cały świat (turystyczny) na wyciągnięcie ręki !!!

W dniu 7 marca 2024 roku Lokalna Organizacja Turystyczna w Mielnie we współpracy z biurem  turystycznym „Wycieczka z przewodnikiem” zorganizowała dla swoich członków oraz dla uczniów  klas 5T i 3T Zespołu Szkół Nr 1 w Koszalinie wyjazd studyjny na  największe targi turystyczne w Europie i jedne z wiodących wydarzeń turystycznych na świecie – ITB Berlin.

Wystawcy ITB prezentują wszystkie grupy produktów i usług związanych z szeroko pojętą turystyką i podróżami. Poszczególne kraje prezentują swoją ofertę turystyczną na stoiskach narodowych. Polska Organizacja Turystyczna jest na nich obecna już od ponad dwóch dekad, pokazując swoje najpiękniejsze zakątki oraz najciekawsze i najbardziej unikatowe atrakcje. W tym roku motywem przewodnim były polskie restauracje wyróżnione w kulinarnym przewodniku Michelin.

W targach brały ponadto udział biura podróży, organizatorzy wyjazdów biznesowych i rekreacyjnych, firmy przewozowe, hotelarskie, ubezpieczeniowe, wydawnictwa, firmy zajmujące się technologiami i oprogramowaniem dla obsługi ruchu turystycznego.

Podczas kilku godzin można było „zwiedzić” i posmakować cały świat. Kultura, obyczaje, narodowe stroje, atrakcje turystyczne, kulinaria, pokazy tańca, degustacje, relaks w samolocie, spacer po plaży. Niech żałuje ten, kto nie był …

Pobyt na targach z pewnością pokazał wyjątkowość branży turystycznej. Dla uczniów to inspiracja do planowania własnych podróży i odnalezienie siebie zawodowo. Dla przedsiębiorców motywacja i podpowiedź we własnych biznesach oraz możliwość nawiązania współpracy z organizatorami turystycznymi m.in. z państw europejskich.

Po ponad czterogodzinnej bieganinie po halach targowych, aby odwiedzić wszystkie stoiska i hale ( 5.500 wystawców na powierzchni 150 tysięcy metrów kwadratowych) był czas na zwiedzanie stolicy Niemiec, w tym, m.in. Reichstag, Unter den Linden, Alexander Platz.