Skarbnica Wioski Rybackiej w Chłopach

Chłopy są najprawdopodobniej jedyną wsią w Polsce, w której zachował się tradycyjny układ rybackiej osady z XIX wieku. Zainteresowanych historią tej miejscowości zapraszamy do Skarbnicy Wioski Rybackiej. Ten nowo otwarty obiekt znajduje się przy ulicy Morskiej 37.

Można tam nie tylko wysłuchać historii osady, zobaczyć dawne eksponaty, ale również za pomocą nowoczesnych narzędzi multimedialnych doświadczyć pracy rybaków. Na odwiedzających czeka multimedialna mapa akwenu Morza Bałtyckiego, komputerowa symulacja sztormu na kutrze oraz wyciąganie sieci z wody, możliwość przebrania się w dawne stroje. Natomiast młodsi odwiedzający mogą ułożyć puzzle, rozwiązać quiz oraz pobawić się w przygotowanym dla nich kąciku zabaw.

Obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych: brak barier architektonicznych, szerokie przejazdy między eksponatami, winda dla wózków na piętro oraz toaleta.

Zapraszamy do ponownie otwartej Skarbnicy Wioski Rybackiej w Chłopach. Zwiedzanie odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-15:00 z zachowaniem rygorów sanitarnych. W budynku jednorazowo może przebywać nie więcej niż 5 osób. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy do zwiedzania.
Tel kontaktowy: +48 572 102 615