Piknik nad Odrą 2020

Piknik nad Odrą 2020 odbył się w dniach 5 i 6 września w Szczecinie na Wałach Chrobrego. W jego ramach – targi turystyczne MARKET TOUR, organizowane nieprzerwanie od 1992 roku, aleja produktów tradycyjnych, Festiwal Foodtrucków i Strefa Browarów Rzemieślniczych oraz wiele innych atrakcji. W jednym punkcie spotkali się wielbiciele aktywnego wypoczynku, podróży, dobrych smaków i zdrowego trybu życia. Odwiedzający szukali inspiracji do wyjazdów turystycznych – dalekich i bliskich.

Tegoroczna edycja, trochę na mniejszą skalę, gościła m.in. przedstawicieli z Małopolski, Dolnego Śląska, Kaszub, Torunia, Gorzowa i oczywiście Pomorza Zachodniego. Wśród wystawców w ramach stoiska Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej była „Ekowspólnota” Lokalna Organizacja Turystyczna w Mielnie. Prezentowany były materiały dotyczące atrakcji turystycznych na terenie naszej gminy, turystyki rowerowej, Skarbnicy Wioski Rybackiej w Chłopach wraz z ofertami Wioski Tematycznej – Wieś Rybacka w Chłopach.

Udział w Pikniku nad Odrą realizowany był w ramach operacji pn. „Rybactwo jako turystyczny potencjał Gminy Mielno” w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność”, objętego Priorytetem Nr 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej” objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze z wyłączeniem projektów grantowych”.