Miejsca przyjazne rowerzystom – nabór trwa !

Jeśli prowadzisz obiekt noclegowy, punkt gastronomiczny, sklep lub serwis rowerowy, masz firmę przewozu osób, plac parkingowy lub jesteś właścicielem atrakcji chętnie odwiedzanej przez turystów możesz dołączyć do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim.

Udział w systemie rekomendacji jest nieodpłatny i dobrowolny. Podmiot w każdej chwili może zrezygnować z udziału w systemie bez żadnych konsekwencji finansowych. Przed przyznaniem certyfikatu zgłoszenie do Systemu zostanie zweryfikowane pod kątem zgodności ze zgłoszeniem i spełnieniem kryteriów. Weryfikacja będzie prowadzona raz na dwa lata.

System Pomorza Zachodniego działa na podobnych zasadach, jak inne systemy w Polsce (Małopolska, Green Velo) oraz w Europie (Bett+Bike w Niemczech i Austrii, Vitajte Cyklisti na Słowacji czy Cyklisté vítáni w Czechach).

Miejsca Przyjazne Rowerzystom zostaną oznakowane tabliczkami i wyróżnione na mapach – elektronicznych i papierowych – wydawanych przez Województwo Zachodniopomorskie. Znaczek „MPR” i logo Pomorza Zachodniego będą dla podróżnych gwarancją, że w danym miejscu mogą bezpiecznie odpocząć, przenocować, przechować rower i bagaż, wykonać podstawowe naprawy, zdobyć informacje pożyteczne dla aktywnych turystów. Certyfikat MPR będzie można wykorzystywać w swoich działaniach marketingowych np. umieszczając logo MPR na swoim obiekcie, stronie internetowej, social mediach czy ulotce.

Regulamin Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim, określa warunki, jakie musi spełniać MPR. W kategorii „Obiekty Noclegowe” to  przede wszystkim: możliwość skorzystania przez minimum czterech turystów z noclegu na jedną dobę, bezpieczne i nieodpłatne przechowanie rowerów wraz z bagażem w trakcie pobytu, nieodpłatne udostępnianie narzędzi do podstawowych napraw rowerów. MPR-y będą musiały również dysponować aktualnymi informacjami, gdzie w pobliżu znajdują się np. serwisy i sklepy rowerowe.

Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 29 kwietnia br., a ogłoszenie rekomendowanych Miejsc Przyjaznych Rowerzystom planowane jest na przełom czerwca/lipca 2022 r.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy dostępne są pod adresem : https://rowery.wzp.pl/MPR

Regulamin MPR :  Regulamin_MPR_wzp

Ulotka MPR : Ulotka_MPR

Skany podpisanego formularza zgłoszeniowego należy przesłać na adres mailowy: mpr@wzp.pl

Źródło : http://www.turystyka.wzp.pl/aktualnosci/miejsca-przyjazne-rowerzystom-konferencja-mpr-wzp