Brzegiem Bałtyku

Atrakcje na szlaku:

  • Przystań rybacka Unieście – ustanowiona w 1994 r., legendarna już przystań, w której na co dzień (i przez cały rok) możemy podejrzeć pracę rybaków morskich. Okopcone piece do wędzenia ryb, zapach palonego drewna, rzeźby i wystrój wędzarni nadają niezapomniany i jedyny w swoim rodzaju klimat oraz nieodparte wrażenie zatrzymania czasu.
  • Przystań i molo w Chłopach – miejsce, gdzie kutry wyciągane są na brzeg, a w rybackich boksach można kupić świeże ryby – flądrę, dorsza, turbota, łososia i węgorza. Znajduje się tu dwupoziomowe molo, będące efektem realizacji projektu „Modernizacja przystani rybackiej”.
  • Promenada w Sarbinowie – utworzona na kilkukilometrowym, kamienno-betonowym murze oporowym o wysokości 1,5 m, który miał powstrzymać niszczycielską moc fal. Obecnie deptak został rozbudowany i wydłużony w ramach inwestycji Urzędu Morskiego.
  • Latarnia Morska w Gąskach – zbudowana na przełomie lat 1877/78, ma 50,2 m wysokości, a jej światło przy dobrej pogodzie jest widoczne z odległości ok. 36 km (19,5 mili morskiej). Pod względem wysokości jest to druga latarnia morska na polskim wybrzeżu. Udostępniona dla zwiedzających.